Wielu z nas może zastanawia się właśnie nad tym dlaczego istnieją instytucje, które tak chętnie pożyczają pieniądze na dowód. Czemu tak łatwo możemy w nich otrzymać potrzebną nam z jakiegoś powodu gotówkę?
Otóż nie powinniśmy myśleć, że jest to robione bezinteresownie. Tak naprawdę te wszystkie instytucje udzielające pożyczki i kredyty mają z nas, czyli swoich klientów ogromny wręcz zysk. My otrzymujemy od nich pieniądze, jednak musimy oddać jeszcze większą sumę.
Zwykle w instytucjach pozabankowych pożycza się niewielkie sumy na krótki okres czasu. Pożyczka na dowód to zazwyczaj pożyczka krótkoterminowa. Nie rzuca nam się w oczy fakt, że musimy oddać napradę znacznie więcej, patrząc na oprocentowanie, ponieważ pożyczamy wlasnie niewielkie kwoty. Jeśli jednak wszystko odliczymy to okaże się, że wysokość oprocentowania można liczyć w setkach, a w tradycyjnym banku otrzymalibyśmy kredyt kilkunastoprocentowy. Za wygodę i szybkość się jednak płaci. Teraz już mamy świadomość tego, dlaczego tak chętnie pożyczają nam różne instytucje swoje pieniądze.