Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele sklepów internetowych. Handel w sieci cały czas się rozwija, ponieważ ta forma zakupów cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów, jest bardzo wygodna i pozwala konsumentom porównywać oferty z całego kraju.
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepy internetowe również są zobligowani do ewidencji sprzedaży na potrzeby rozliczeń VAT. Jaka kasa fiskalna sprawdzi się w sklepie internetowym? Większość zamawiających zaznacza, aby sklep dołączył fakturę VAT. Dlatego jednostanowiskowa Posnet kasa fiskalna często zamieniania jest na drukarkę fiskalną połączoną z programem sprzedażowym, który pozwala wystawiać faktury i paragony oraz zarządzać gospodarką magazynową. Wprawdzie drukarki są droższe od klasycznych kas fiskalnych, ale w zamian pozwalają one na sprawne wystawianie faktur i bez problemu można je zintegrować z systemem wykorzystywanym przez sklep.
Sprzedaż internetową prowadzi także coraz więcej punktów stacjonarnych. Niektóre sieci do wystawiania paragonów wykorzystują wtedy kasy systemowe.