Co mogą nam dać górskie wycieczki?

W dzisiejszych czasach panuje moda na prowadzenie aktywnego trybu życia. Wszyscy staramy się za nią podążać, dlatego każdą wolną chwilę przeznaczamy na uprawianie rozmaitych sportów. Nierzadko też, gdy mamy tylko większą ilość urlopu do wykorzystania, wyjeżdżamy w góry – Tatry lub Pireneje – i w tych przepięknych okolicach zaczynamy coraz więcej się ruszać. A co na tym zyskujemy?

Przede wszystkim bezcenny spokój. Żyjąc na co dzień w dużym mieście, z czasem zaczyna go nam brakować. Na okrągło mamy kontakt z innymi ludźmi, bo natykamy się na nich na każdym kroku – w pracy, szkole, podczas zakupów czy nawet zwykłych spacerów. Czasem chcemy od tego wszystkiego odpocząć i góry na to zdecydowanie nam pozwalają. Nie musimy maszerować po najpopularniejszych szlakach. Szukajmy innych tras lub twórzmy je sami, uważając jednak na to, aby nie chodzić po niedozwolonych miejscach. Cieszmy się tymi chwilami spędzanymi w zupełnej samotności. Gdy już wrócimy do domu, jeszcze za nimi na pewno zatęsknimy.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje