Czytanie
Gramatyka, to zmora dla wielu uczniów. Nierzadko mają z nią problemy również dorośli.
Poprawność wypowiedzi jest niezwykle ważna. Potrafi zaważyć na pierwszym wrażeniu, wpłynąć na to jak jesteśmy postrzegani przez innych.
Warto więc zadbać o to, aby odmiana czasownika nie sprawiała nam problemów, a stopniowanie przymiotników było proste i przyjemne.
O jakość wypowiedzi powinniśmy zadbać już od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest, aby pilnować poprawności językowej u dzieci. Ogromny wpływ ma tutaj czytanie książek, które uczą dokładnego wyrażania się, poznawania nowych słów, zasad ortografii oraz interpunkcji.
Rozwijają także wyobraźnię, dlatego tak ważne jest, aby zachęcać dzieci do czytania. Podsuwajmy im ciekawe tytuły, sami czytajmy, aby dawać dobry przykład.
Oczytane osoby nie mają problemu z wysłowieniem się, mają duży zasób słów, którymi nierzadko potrafią zaimponować w towarzystwie.
Regularne sięganie po książkę od najmłodszych lat sprawi, że odmiana czasownika, wybór dobrego zaimka, czy postawienie przecinka we właściwym miejscu, nie będzie dla naszych dzieci żadnym problemem.