Zdolności językowe u dzieci.

Prawdą jest, że dzieci już w wieku przedszkolnym zaczynają naukę języków obcych. Oczywiście na samym początku jest to zabawą. Pojawiają się wtedy kolorowe obrazki kojarzone z odpowiednimi słówkami, jak też wpadające w ucho i łatwe piosenki do śpiewania przez dzieci.
Początkowo nie jest to związane z jakimś wielkim wysiłkiem intelektualnym. Chodzi raczej o oswojenie się z wymową i przygotowanie do następnych wyzwań jak an przykład odmiana czasownika.
Zdolności do języków to sprawa indywidualna dla każdego małego człowieka. U dorosłych zresztą też zachodzi to zjawisko. Najlepiej jest gdy dostosuje się tok i tempo nauki do potrzeb i możliwości ucznia. Nie zawsze jest to możliwe, bo zazwyczaj klasa liczy kilkadziesiąt osób i czasem język angielski lub niemiecki odbywa się w grupach.
Nie jest jednak możliwe zrobienie małych grup do nauki, co byłoby idealnym rozwiązaniem. Zazwyczaj dzieli się dużą klasę na połowy. Wtedy nauczyciel języka ma zdecydowanie lepszą możliwość współpracy ze swoimi uczniami.