Jakie etui na telefon wybrać?

Zakup smartfona to duży wydatek, dlatego warto zabezpieczyć nowe urządzenie przed uszkodzeniem, zaopatrując się w odpowiedni pokrowiec. Zastanawiasz się, jakie etui na telefon wybrać? W dalszej części tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby podjąć odpowiednią decyzję.

Po pierwsze, pokrowce na telefony różnią się między sobą pod względem budowy. Back case jest najczęściej spotykanym, jednoczęściowym modelem etui. Jego budowa zapewnia ochronę tylnej części smartfona, natomiast ekran pozostaje odsłonięty. Decydując się na ten rodzaj pokrowca, warto zainwestować również w szkło hartowane, które zabezpieczy przednią część telefonu. Innym popularnym rozwiązaniem jest etui książkowe. Jego dwuczęściowa budowa zabezpiecza przed uszkodzeniami zarówno tył, jak i przód telefonu. Najbardziej minimalistycznym rodzajem etui jest bumper, który zakrywa jedynie obramowanie telefonu, wzmacniając dzięki temu jego konstrukcję.

Po drugie, etui tworzone są z różnego rodzaju materiałów. W przypadku etui książkowych najczęściej jest to skóra, a w pozostałych typach – silikon. Oba te surowce zapewnią smartfonowi wysoki poziom ochrony.

Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu, wybór odpowiedniego pokrowca na telefon stał się dla Ciebie łatwiejszy. Na rynku istnieje wiele wzorów, które na pewno przypadną Ci do gustu.