Ochrona Twojego smartfona

To, że smartfony, a szczególnie te z górnej półki, wymagają jak najlepszej ochrony, wie chyba każdy. W końcu kto by chciał stracić ponad tysiąc złotych przez chwilę nieuwagi, która spowodowała upadek telefonu? Rodzi się więc zasadnicze pytanie: folia ochronna na telefon czy szkło hartowane? Co jest lepszym i bardziej opłacalnym sposobem ochrony naszej komórki?
Folia ochronna to tańsza opcja ochroni ekran telefonu przed zabrudzeniami i rysami. Może się jednak okazać niewystarczająca przy upadkach i nie ochroni naszego telefonu przed pęknięciami. Największym atutem foli ochronnej, w porównaniu ze szkłem hartowanym, jest jej niższa cena. Jeśli więc nasz smartfon nie jest z najwyższej półki, a telefon nie leci nam często z rąk, warto wybrać tę opcję. Decydując się na folię ochronną, powinniśmy, zadbać, aby pochodziła ona od uznanego producenta i cieszyła się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Źle wykonana folia może utrudnić korzystanie z dotykowego ekranu.
Szkło hartowane to najlepsza możliwa ochrona, co pociąga za sobą większe koszty niż zwykła folia ochronna. Jednak szkło hartowane uchroni nasz telefon przed prawie każdym możliwym uszkodzeniem. Jeśli więc zdarza ci się czasem upuścić smartfon, na który wydałeś okrągłą kwotę, warto rozważyć zakup takiego szkła.
Wszystko więc zależy od twoich potrzeb i budżetu.