KONKURS NA CENTRUM WYPOCZYNKOWO-KONFERENCYJNE W REWALU

CENTRUM WYPOCZYNKOWO-KONFERENCYJNE W REWALU
ATLANTIS
ORGANIZATOR: BUCHALTER S. A.
LOKALIZACJA: REWAL
Powierzchnia użytkowa – 32 244,8 m2
autorzy: dr Remigiusz Grochal, prof. Andrzej Pniewski, dr arch. Mariusz Twardowski, arch. Wojciech Wokan
stud. arch. Michał Dąbek, mgr Rafał Setlak
Współpraca: arch. Mirosław Zięba
Konsultacje konstrukcyjne: mgr inż. Tomasz Żmigrodzki

 

Zainteresowaniem autorów jest policentryzm – miasto w mieście: hotel, jako miejsce autonomiczne w Rewalu, miejsce na sen, zabawę, jedzenie, pracę, sport. Nowe centrum w starym mieście.
Projekt staje się zabawą w „odkrywanie” form, w „odkrywanie” brył miasta. Zatem widz „odkrywa” Atlantis. Owo miasto swoimi formami potęguje zabawę. Przenikanie brył podkreśla tajemniczość miejsca.
Atlantis w formie otwartego kwartału zabudowy (otwartego na Bałtyk) składa się z trzech podłużnych elementów hotelowych i jednego sześcianu rekreacyjno-kongresowego. Całość opiera się na płaskiej bazie – strefie dziennej (parter). Zaginione miasto ożywa. W parterze znalazły swoje miejsca dwie restauracje, kawiarnie, bary, kręgielnia, basen, sklepy, kantor, centrum odnowy biologicznej i część konferencyjna. To strefa publiczna. Wyżej – pokoje hotelowe – strefa prywatna. Na dachach – tarasy, mały basen i kawiarnia – tu znajduje się strefa półprywatna dla gości hotelowych.
Konstrukcja budynku mieszana: słupowo-ścianowa wykonana w technologii żelbetowej z wypełnieniem ceramicznym. Materiały elewacyjne: bazę budowli (parter) zaprojektowano z okładziny kamiennej (granit). Ten kamienny cokół zintegrowany został z dużymi przestrzeniami szklanymi. Bryły hotelu wykonano w tynkach szlachetnych o białym i jasnoszarych odcieniach. Obłożone zostały częściowo przy balkonach drewnianymi brise-soleilami – łamaczami światła opartymi na drewnianej konstrukcji. Budowla konferencyjno-rekreacyjna została zaprojektowana z okładziny z blachy miedzianej.
264 pokoje i apartamenty hotelowe
318 miejsc parkingowych
2 restauracje
5 barów, pubów i kawiarni
1 dwupoziomowe audytorium multimedialne na 682 miejsca
12 sal konferencyjnych
1 kort tenisowy
3 baseny, sauna, siłownia, SPA, kręgielnia
Ambulatorium z salą zabiegową
Business centre z komputerami, faksem, internetem, samoobsługowy supermarket dostępny również bezpośrednio z zewnątrz, sklepy, apteka, kwiaciarnia, kantor, samoobsługowy sklep z prasą i kosmetykami